Sosyal medya yönetimi paketleriyle İnternet Dünya’sında dikkatleri üzerinize çekin. Ankara’da sosyal medya danışmanlığı eSa’da.

İnternet, yaşanılan bu zamanda teknolojik gelişmeler ile insan hayatının her noktasında yer alıyor. İnternet ile beraber sosyal medya platformları da kişisel kullanım ya da firmaların ürün ve hizmet tanıtımları için kullanılıyor. Firmalar, hedef kitlesine ulaşabilmek ve günün her saati ulaşılır olmak için bu platformları etkin şekilde kullanıyorlar.

Sosyal Medya

Sosyal medya zaman içinde gelişimini sürdürüp ve birçok yeni özellikler ile insanların karşısına çıkıyor. Pek çok sosyal medya sitesi olmasıyla birlikte birçoğunun kendi içlerinde sağladıkları imkanlar da farklı olur. Bu platformlar ile insanlar dünya üzerinde herhangi bir nokta ile iletişim halinde olabilmek büyük bir avantajı getiriyor. Sosyal medyayı en kısa şekilde bilgi, haber, fotoğraf, ürün, makale, düşünce ya da günlük olayların paylaşıldığı bir sosyal ağ şeklinde tanımlamak mümkündür.

Sosyal Medya İçerikleri

eSa olarak uzun yıllardır sosyal medya alanında hizmet veriyoruz. Yılların getirdiği bilgi ve deneyim ile doğru bir sosyal medya yönetimi için içeriklerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. İçerikler, firmayı ve firmanın ürün ya da hizmetini en iyi şekilde hedef kitleye anlatabilecek yazılardır buna bağlı olarak marka, hedefler ve hedef kitle baz alınarak uygun içeriklerin hazırlanması hesap yönetimi açısından önemlidir. İçerikler yazılırken seçilen kelime ve kurulan cümleler ile metnin anlaşılır olması da önemli kriterler arasında bulunur.

sosyal-medya-yonetimiHesap Yönetiminde Dikkat Ettiklerimiz

Firmamızın aldığı sosyal medya hesaplarının yönetimlerinde dikkat ettiğimiz noktalar vardır.

Bu noktalar;

  • Marka ve Amaca göre Çözümleme
  • Rakip Analizi
  • Strateji Planı

Rakip analizinde özellikle rakip markaların sosyal medyadaki gücüne bakılır. Takipçi ya da abone sayısı rakip analizinde önem taşır. Rakibin gün içerisinde kaç paylaşım yaptığı ve takipçi sayısındaki artış oranı da diğer analiz edilmesi gereken noktalar arasında yer alır.

Görsel Metin ve Tasarım

İnsanların çoğu yazıları okumadan önce görsele ve görsele eklenen yazıya dikkat eder bu neden ile görsel ve görsel metnin dikkat çekici olması gerekir.

Etkili bir görsel metin içinde dikkat edilmesi gereken kıstaslar aşağıdaki gibidir:

  • Görsel içeriğin yazıyı özetlemesi gerekir.
  • Kullanılan logonun görselin sağ alt köşesine konulur
  • Görsel metin kısa ve net cümlelerden oluşur ve vurucu anlam içermesi gerekir

Hesap yönetimi kadar görsel tasarımlarında işini bilen bir tasarımcı tarafından yapılması doğru bir sonuca gitmeyi sağlar.

Sosyal Medyada Reklam Yönetimi

Hesaplarda belli bir takipçi sayısı bulunur; ancak firmayı bilmeyen hedef kitleye ulaşmak verilecek reklamlardan geçiyor. Reklam yönetiminin iyi yapılması durumunda rakipler arasından öne çıkılarak hedef kitleye daha kolay ulaşılır.