Daha önce satın alınmış alan adı sorgulama nasıl yapılır? Yaratıcı domain adı bulmak için en iyi yöntemler sadece esademo.com’da.

Alan Adı Sorgulama Nedir?

Web sitenize koymak istediğiniz bir veya iki kelimelik domaini daha önce satın alınmış mı? Alınmışsa kim tarafından satın alınmış? Bilgilerine sorgulama tekniğine biz alan adı sorgulama diyoruz. Sizde domain sorgulama yapmak istiyorsanız yazımızın altında bulabileceğiniz linkten panelimize ulaşabilirsiniz. Domain adı sorgulama sandığınızdan daha kolaydır. Tek yapmanız gereken şey istediğiniz İnternet adını yazıp com veya com tr seçeneğini seçip sorgula düğmesine basmak hepsi bu. Satın almak istediğiniz web adı sorgulama servisi ücretsizdir.

alan adı sorgulama ekranı

Alan Adı (Domain) Ne İşe Yarar?

Hosting satın almadan ve web tasarım yaptırmadan önce bir isim seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz ad hem markanız hemen alan adınız olmaktadır. Akılda kalıcı olması çok önemlidir. Müşterilerinizin İnternet sitenizi bulmak için bu ismi kullanacaklar. Bu yüzde sorgulama sayfasını en iyi şekilde kullanmanız önemlidir.

Alan Adı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bir çok domain sorgulama sitesi bulunmaktadır. Bunların başında isimtescil, natro ve turhost gelir. Ancak bunlar çok bilindik siteler ve herkes tarafından kullanılmaktadır. Bu yüzden bazı zamanlar gecikme yaşanabilir. Ancak sorgulama mantığı hep aynıdır. Sizin yapmanız gerekense toplu alan adı sorgulama veya tek sorgu yapmak için gerekli olan adı yazdıktan sonra, gerekli olan alan adı uzantısını seçerek sorgula düğmesine basmak. Biraz bekledikten sonra sorgusunu yaptığınız adlar aşağıda listelenir. Dilerseniz whois bilbilerini hemen yanındaki seçeneğe basarak öğrenebilirsiniz.

Alan Adı Sorgulama Ücretli Midir?

Bütün firmalar bu özelliği ücretsiz olarak sunmaktadır. Ancak kayıt tuttukları için sorguladığınız boşta olan domainleri hemen satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Yaratıcı Alan Adı Nasıl Bulunur?

Mükemmel alan adı aramanın ve bulmanın en kolay yolu iyi bir sorgulama sitesi kullanmaktır. Ancak bir kaç ip ucuyla istediğiniz isme kolayca kavuşabilirsiniz. Marka adınızı sorgulamadan önce bazı şeyleri göz önünde bulundurmalısınız. Seçtiğiniz isim çoktan satın alınmış olabilir. Farklı uzantılarda satın almayı düşünebilirsiniz. Sakın bu hataya düşüp kendinize yazık etmeyin. Sadece com veya com tr uzantılarını seçin ve satın alın.

Taktikler;

  • En iyisini bulana kadar aramaya devam adin.
  • Bulduğunuz isimde hemen sonu varmayın armaya devam edin.
  • En yaratıcı alan adını bulduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
  • Bulduğunuz ismin açacağınız web sitesiyle ne kadar alakalı olduğunu sorgulayın.
  • Aradığınız isim en az 5 en fazla 8 harfli olsun.
  • Orijinal kelimelerin sesli harflerini silerek deneyin.
  • Yine tek kelimelik isimlerin başına veya sonuna takılar ekleyin. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Örneğin bi, on, ty veya kelimeyi tamamlayacak heceler oluşturun.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz sorgulama sitesine gitmek için burayı tıklayın.

Bu yazımızda sizlere büyük ölçüde faydalı olduğunuzu düşünüyoruz. Sizinde bu konu hakkında düşünceleriniz veya aklınıza takılan sorular varsa, yorum kısmını kullanarak bizlere yöneltebilirsiniz. En kısa sürede cevap verilecektir.

Bu yazıda kullanılmayan anahtar kelimeler: domain yenileme,  alan adınızı transfer,  adı web,  domain tescil, domain transfer, ucuz domain, destek ekibimiz, alan adlarının kayıt, domain kayıt, com net, transfer edebilir, hosting paketi,  arama motorumuz,  marka tescil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir